Multiprogram Allegro – wielka ściema

Zwykle tego nie robię nie narzekam publicznie, ale tym razem nie wytrzymałem. Multiprogram bo tak dumnie nazywa się nowy program partnerski Allegro, okazuje się być wielką ściemą

Rozpoczęło się newsem z 28 października 2009 roku, zamieszczonym w aktualnościach Allegro, w którym można przeczytać o większych korzyściach, atrakcyjnym systemie prowizyjnym oraz o nowościach w postaci widgetów reklamowych. Wszystko brzmiało pięknie. News kierował do dyskusji na forum Allegro, gdzie użytkownicy mogli zadawać pytania, na które o dziwo w miarę szybko odpisywał Pan Aukasz Gołębniak z zespołu Allegro.

W oficjalnym info Allegro czytamy:

W tej chwili MultiProgram obsługuje serwisy Allegro, Ceneo, iStore oraz otoMoto, otoDom i otoWakacje tłumaczy Łukasz Gołębniak, kierownik zespołu SEM/SEO. W chwili obecnej wdrożyliśmy wersję ‚beta, która pozwoli na weryfikację dostępnych funkcjonalności i modyfikację MultiProgramu według potrzeb jego Użytkowników.

Panie Gołębniak raczy Pan wybaczyć, ale poza beznadziejnymi opcjami promowania serwisu Allegro, nie widzę w panelu partnerskim opcji promowania Ceneo, iStore, ani innych wymienionych przez Pana serwisów. Pomijam fakt, że logując się do panelu poczułem się tak, jakbym cofnął się 5 lat w czasie. Wprawdzie miło jest mieć ich znowu dwadzieścia parę, ale bez przesady.

Multiprogram Allegro
Multiprogram Allegro

Ludzie zaczęli pisać na forum Allegro, wypytując o kolejne funkcjonalności. Odpowiedzi padały dosyć szybko wraz z obietnicami implementacji ciekawych opcji. Dla mnie i dla kilku innych wypowiadających się na forum osób, najbardziej interesującą opcją było wprowadzenie możliwości promowania konkretnych aukcji bez konieczności żmudnego dodawania każdej z nich, jako osobnej kreacji w panelu partnerskim. Niestety na obietnicach się skończyło. Co gorsza ludzie zaczęli zgłaszać poważne zastrzeżenia w sposobie naliczania prowizji oraz błędów z tym związanych. Użytkownicy starego programu partnerskiego, który działa równolegle z nowym Multiprogramem, zaczęli skarżyć się na brak zaliczania kliknięć również w starym systemie. Generalnie wygląda to wszystko fatalnie.

Aktualizacja: Zapraszam do lektury o tym, jak Allegro organizuje konkurs urodzinowy.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *